פורסם ב-

הרגלים מיניים לא רגילים של זונות ברומא העתיקה.

סקס לווי בישראל

מה הייתה זנות ברומא העתיקה? למעשה, פעילות זו התפתחה ללא הרף הן בעידן הרפובליקה והן בתקופת האימפריה. בנוסף, ברור למדי ש”המקצוע העתיק ביותר בעולם “הופיע ממש ברגע הקמת העיר.

הקומיקאי המפורסם פלאווט (254-184 לפני הספירה) תיאר בבירור גישה זו לזנות באחד הטקסטים הרבים שלו: “אף אחד לא מתנגד, אף אחד לא אוסר עליך לקנות את מה שנמכר אם יש לך כסף. אף אחד לא אוסר על מישהו לצאת לרחוב בו נמצאות זונות. התעלס עם כל מי שתרצה, העיקר שלא תתערב בעניינים הפרטיים של אנשים אחרים. אני מתכוון, עליכם להתרחק מנשים נשואות, אלמנות, בתולות, כמו גם גברים וילדים ממשפחות של אזרחים רומיים. “

אפילו קאטו הזקן עצמו (המכונה גם “הצנזור” בהגנה על הכבוד והמוסר הרומי) הביט בחיוב על קיומם של בתי בושת. פעם אחת בירך צעיר שעזב את לופנריה, מכיוון שפעולותיו של הצעיר עזרו לו להימנע מהטרדת מטרונית כלשהי. אותו הררוס בעבודתה “עקוב אחריי: בעקבות זונות ברומא העתיקה” אומר כי “אפילו גברים נשואים מוצדקים” כאשר הם מקיימים יחסי מין עם זונות, מכיוון שהם אפילו “מרפאים את נישואיהם”.

עם זאת, למרות שזנות נחשבה לרע הכרחי, נשים בעלות סגולה קלה ש”ככה התפרנסו “בזו על ידי אזרחים רגילים.

נערות ליוו בישראל
נערות ליוו בישראל

אז איך אישה רומית הפכה לזונה? בדרך כלל, גם בעידן הרפובליקה וגם בתקופת האימפריה, ליברטינים הגיעו מהמשפחות העניות ביותר, והשאירו אותן ללא תשומת לב נאותה מיד לאחר הלידה. זה יכול להיות גם קבצנים עניים, עבדים שפשוט נאלצו למכור את גופם, או פושעים. עם זאת, היו תושבי עיר חופשית שפשוט אהבו אורח חיים דומה, כמו גם נערות אנסות שבוחרות בתפקיד זה לאחר שעברו התעללות.

בנוסף, נציגי המקצוע הקדום חולקו גם הם לקטגוריות שונות. אנשי בית הדין נחשבו מעל לכל האחרים. הם היו זונות יוקרה, יפות, מתוחכמות, עם נימוסים טובים שיכלו לבלות חודשים עם הלקוחות הקבועים שלהם. הם קיבלו כבוד על ידי הגברים ששכרו אותם, ואף הותר להם להשתתף בשיחות גברים, ולהביע את דעתם (דבר בלתי אפשרי לחלוטין לכל שאר הזונות).

יחד עם זאת, הם היו צריכים להראות ללקוח שלהם את אותו הכבוד שהם היו מפגינים לבעליהם, התנהגות שאינה אופיינית לזונות אחרות.

אחרי זה עקרות הבית של הטברנות או הפונדקים, נשים שלא היו זונות ככאלה, אך אשר, מנהלות הטברנה או הפונדק, לא נרתעו מרוויח כסף, שמרו על יחסי מין עם לקוחותיהן. ולא במקרה, הרומאים קישרו בדרך כלל את מקצוע בעל הפונדק לכיבוש של זונה. הנשים הללו היו נשואות לרוב, אך בעליהן היו אדישים לחלוטין למה שהם עושים. הקטגוריה האחרונה כללה נערות צעירות שלא היה להם כסף לחיות עליהן. או עובדות מין בבתי זונות.

תלוי בקטגוריית הזונה, לקוחות בדרך כלל שילמו להם משניים עד שש עשרה אסים (שתואמים דנאריוס כסף אחד) עבור שירותי המין שניתנו. התנאי העיקרי תמיד היה מסירת כסף מראש. כדי להבין כמה עולה “שירות” זה, נניח שהלגיונרים הרומאים קיבלו בתחילת המאה השנייה משכורת של 300 דנרים בשנה.

 

תוכלו למצוא שירותי ליווי וזונות איכותיות בישראל לפגישה דיסקרטית ומעניינת ברגע זה בקטלוג ולא תצטערו על זה!