פורסם ב-

תולדות הזנות בישראל

זנות (זנות לטינית מאוחרת, מהזונה הלטינית – ‘הוצאתי להולכה’, ‘מבזה’), מכירת גופתו כדי להרוויח כסף.

לתנ”ך, לתלמוד ולספרות הלכתית אחר כך אין מושג זהה לחלוטין; המילה “זנות” המשמשת שם הייתה בעלת משמעות רחבה יותר, ולדברי מרבית המחוקקים, היא מתייחסת לכל פרשות מחוץ לנישואין, ואפילו לנישואין שאינם מבוססים על הלכה.

מספר עמי המזרח הקדום (מצרים, בבל, כנען, פרס) נקשרה לכת דתית. בתנ”ך מוזכרים זונות מקדש (נשים וגברים) וכן זונות שאינן פולחן שגבו תשלום עבור שירותיהם. הראשונים נקראו קדש (קדש יחיד) וקדש (קדש יחיד), האחרונים – זונות (יעוד יחיד).

במונומנטים הספרותיים של כמה עמי המזרח הקדום מוזכרות נשים שהשתתפו בכת המקדש, חלקן נקראו קדישו (שפה אכדית) – ככל הנראה, זונות מקדש שהאבות הקדישו לאלוהות; מעמדם הוגדר באופן ספציפי על ידי החוק (לדוגמה, חוקי חמורבי).

ההיסטוריון היווני הרודוטוס טען שבבבל כל נערה לפני הנישואין הייתה מחויבת לפעול פעם כפרוצה של מקדש, ובכך הקריבה את בתוליה לאלה מיליטה (אישתר).

בישראל העתיקה, זנות מקדש נאסרה בהחלט, מכיוון שהיא הייתה קשורה לעבודה זרה: “לא צריכה להיות זונה (קשת) מבנות ישראל, ולא צריכה להיות זונה (קדש) מבני ישראל.

אל תשלם את הזונה (אתני) ואת מחיר הכלב (ככל הנראה זונה מקדש) לבית ה ‘אלוקיך, על כל נדר … “(דברים 23: 18-18).

זנות פרטית שאינה פולחן מוזכרת שוב ושוב בתנ”ך: ראו למשל את סיפורה של תמר, שהעמידה פנים שהיא זונה (בראשית 38: 14-20), על הזונה רהב, שכיסתה את המרגלים שנשלחו על ידי יהושע בן נון ליריחו (IbN. 2 : 1–21), על הפלישתית מעזה שביקרה שמשון (שופטים 16: 1).

רוב הזונות שהוזכרו במקרא לא היו יהודים. עם זאת, לזונות הייתה זכות ערעור לבית המשפט המלכותי (ט ‘3: 16–28).

כבר בזמן האבות נחשב זנות ככיבוש מביש, והתייחסות לנערה כזונה נחשבה לעלבון חמור (בראשית 34: 7, 27, 31).

התנ”ך אומר לילדי ישראל להרחיק את בנותיהם מזנות (Lev 19:29). כהן לא הצליחה להתחתן עם זונה (לב כא, ז), ובתו של כהן, שהפכה לחרבנית ובכך הביאה את אביה, נענשה בשריפה על המוקד (לב 21: 9). עם זאת, מחוקקי התלמוד, בהתאם לנטייתם הכללית לרכך את המרשמים המיושנים של חומש חומש, האמינו כי חוק זה חל רק על בנות נשואות או מאורסות של כהן (סן 50b – 51a).

בעידן הממלכות (ראו ארץ ישראל (ארץ ישראל). מתווה היסטורי) זנות המקדש, ככלל, הייתה קשורה לסטייה מחוק משה ופנייה לעבודה זרה. במקרא, מלכים כמו רחבעם ומנשה נידונים בחומרה על כך שהם מנסים להכניס כתות אליליות המלוות בזנות מקדש (צ. 14: 23-24; צ. 21: 7). נהפוך הוא, המלכים מקבלים את אותם המלכים שכאסא (ט ’15: 12–13) ויהושפט (ט’ 22: 43–48) נלחמו בעבודה זרה וגירשו זנוענים וזונות. נכדו של מנשת מלך יהושע ביסס את אחדות הכת במקדש הירושלמי “והשמיד את בתי הזנות שהיו במקדש האדון” (צ. כג, ז). זנות מקדש הקשורה לעבודה זרה מעוררת ללא רחמים בספרי התנ”ך ההיסטוריים, במיוחד בספרי הנביאים (ראו, למשל, צ ‘ב’ 23: 4-14; יר ‘2:20; יהוה 23: 37-49). נביאים משתמשים בתמונות של זונות כדי להוקיע את אי-נאמנותם של עם ישראל לאלוהיהם (מס ’25: 1-2; שופטים 2:17; 8: 27,33; יר. 3: 6; יה. 6: 9; הוש, 4:12) .


 

שירותי ליווי לגברים אמיתיים בישראל. נערות ליווי איכותיות ברמה הגבוהה ביותר בישראל לפגישה דיסקרטית ומעניינות לביתך ומלון 24/7 עם תמונות אמיתיות.